Dziwnówek to znana miejscowość turystyczna położona nad Morzem Bałtyckim, która jest szczególnie ceniona za swoje położenie oraz zdrowotne właściwości klimatu.

Korzystna lokalizacja

Dziwnówek to doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolicy. Po pierwsze leży na trasie Świnoujście – Kołobrzeg, więc można zwiedzać okolicę wzdłuż wybrzeża. Po drugie ma bardzo dobre połączenie z Kamieniem Pomorskim. Taka lokalizacja sprawia, że Dziwnówek, jako pierwszą nadmorską miejscowość, chętnie odwiedzają mieszkańcy takich miast jak Szczecin, Gorzów Wielkopolski, czy Zielona Góra.

Ładna miejscowość nad Bałtykiem

W ostatnich latach Dziwnówek bardzo się zmienił. Zmodernizowano ulice i skwery, przebudowano infrastrukturę turystyczną i zadbano o estetykę. Jednym z charakterystycznych elementów stał się nowoczesny w formie zegar słoneczny, przy wejściu na plażę.

Uzdrowisko nad morzem

Trwają zaawansowane prace nad nadaniem miejscowości statusu uzdrowiska. Warunki klimatyczne od lat są wykorzystywane w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. To zasługa okolicznych lasów sosnowych oraz bogatego w jod powietrza. W Dziwnówku mamy również źródła solankowe. Solanka pomaga między innymi na problemy ze skórą i narządami ruchu.

Sporty wodne w Dziwnówku

Miejscowość jest szczególnie lubiana przez zwolenników sportów wodnych, zwłaszcza windsurfingu i kitesurfingu. Deskarze cenią sobie płytkie wody Zatoki Wrzosowskiej, jako akwen treningowy, a Ci bardziej zaawansowani wybierają morskie fale. Dla początkujących prężnie działa szkoła windsurfingu oraz wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych.

Aktywny wypoczynek w Dziwnówku

Aktywność nie ogranicza się tylko do sportów wodnych. Miłośnicy wycieczek rowerowych doceniają dobrze rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych, a jeżeli cenicie spacery to też się nie zawiedziecie. W okolicznych lasach nie brakuje szlaków pieszych oraz ciekawostek historycznych.