Dziwnówek to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych, głównie ze względu na swoje położenie i otaczające akweny. Położony nad Zatoką Wrzosowską i Zalewem Kamieńskim oferuje dostęp do wód śródlądowych i oczywiście Morza Bałtyckiego.

Sporty wodne w Dziwnówku.

Kąpielisko Dziwnówek

Kąpielisko strzeżone w Dziwnówku wyznaczono między ulicami Kamieńską i 1 Maja. Z tych ulic możemy bezpośrednio wejść na plażę strzeżoną przez ratowników. Kąpielisko w Dziwnówku od lat jest wyróżniane europejskim certyfikatem „Błękitna Flaga”, który otrzymują kąpieliska i mariny spełniające najwyższe europejskie normy. Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących w godzinach 10:00-17:00.

Szkoła windsurfingu

W Dziwnówku przy ulicy Nas Zalewem (za kościołem) sezonowo działa szkoła wind surfingu i kite surfingu. Płytka Zatoka Wrzosowska sprzyja stawianiu pierwszych kroków na desce, dlatego efekty widać bardzo. Co więcej nie można narzekać na brak wiatrów, więc wodniacy o różnym stopniu zaawansowania znajdą coś dla siebie. Po zdobyciu większego doświadczenia można przenieść się na morze.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego w Dziwnówku

W Dziwnówku można wypożyczyć rowery wodne i kajaki. To świetna propozycja na aktywne spędzanie czasu, a okoliczne akweny dają możliwość zaplanowania różnych tras po Zalewie Kamieńskim i Dziwnie. Rodziny najczęściej wypożyczają rowerki wodne, którymi można płynąć po spokojnych wodach zatoki. Wytrawni wioślarze wolą kajaki, którymi potrafią dopłynąć do Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego.

Wodne sporty motorowe

Gmina Dziwnów, uważana przez wielu za żeglarską stolicę Polski, jest lubiana przez miłośników wodnych sportów motorowych. Skutery, łodzie motorowe, pontony możecie spotkać zarówno na wodach śródlądowych, jak i na morzu. W Dziwnowie możecie przepłynąć się szybką łodzią – te zapierające dech w piersiach rejsy wypływają z przystani sezonowej (Marina Dziwnów).

Żeglarze

Dziwnówek leży między dwoma dużymi marinami Kamień Pomorski i Dziwnów, które współtworzą Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. O ile Marina Kamień Pomorski to przystań nastawiona raczej na żeglarzy rezydentów, to w Dziwnowie odbywają się międzynarodowe regaty (w tym Mistrzostwa Świata i Europy). Dziwnówek jest chętnie wybieranych przez uczestników regat jako baza noclegowa, ze względu na dobrą komunikację oraz spokój, pozwalający zregenerować się przed kolejnym dniem regat.