Dziwnów wędkowanie
Na zachodnim krańcu plaży znajduje się ujście Dziwny ujęte w dwa falochrony. Jest to podobno świetne miejsce do wędkowania. Nie trudno tam o okonie, leszcze, węgorze, szczupaki, liny, sandacze, łososie. Wędkować można również w wodach Zalewu Kamieńskiego, rzeki Dziwny oraz jeziora Martwa Dziwna. Warto także podejść do portu rybackiego i zapytać miejscowych rybaków o możliwość wypłynięcia w morze, aby zasmakować wędkarstwa morskiego.
Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Marina Polmax znajduje się kilka wędkarskich pomostów drewnianych od strony rzeki Dziwny oraz jeden długi okalający port jachtowy skąd komfortowo można spróbować wędkarskich sukcesów.
Niezwykłe położenie Mariny Polmax nad rzeką Dziwną pomiędzy słodkowodnymi wodami Zalewu Kamieńskiego a oddalonym o ok. 300m jej ujściem w wody morza Bałtyckiego sprawia że można tutaj spotkać mnogość gatunków ryb znanych ze śródlądzia ale  także ryb typowo morskich. Każdego roku okres od pierwszych dni maja aż do później jesieni stanowi niezmiennie atrakcyjny czas na łapanie sporych okazów okonia, szczupaka, bolenia, płoci, leszcza, ale również flądry, śledzi oraz nawet dorsza. Śledzie najlepiej łapać z pobliżu dwóch wyremontowanych falochronów po obu
stronach rzeki. Dużą popularnością cieszą się także majowe zmagania z beloną z brzegu plaży, której ławice zbliżają się w tym czasie na normalną odległość wyrzutu. Warto tutaj także wspomnieć o czystym leśnym jeziorze, będącym dawnym naturalnym ujściem rzeki Dziwny do morza, które pod nazwą Jezioro Martwa Dziwna wchodzi w skład nienaruszonego użytku ekologicznego co pozwala obcować z prawdziwą naturą. W jeziorze można łapać ryby i nierzadko wyciągano tutaj olbrzymie sztuki szczupaków i linów.
Od 2015 roku W Dziwnowie można wykupić okresowe pozwolenia na łapanie ryb w tzw. strefie morskiej (na 1 tydzień, 1 miesiąc lub nawet rok) i aktualne informacje mogą Państwo znaleźć (http://www.zpw.pl/zezwolenie-na-strefe-morska/).
Łowisko w Dziwnówku zaczyna się w 250m na wschód od ul.1 maja w kończy na ok 1km. Podłoże luźny piasek zaczynając na początku a kończy się kamienistym dnem na końcu łowiska. Doskonałe do połowu o każdej porze roku i dnia. Doskonałe na połów leszcza, storni, węgorza metodą gruntową (surfcastingową), oraz na spinning okoń, belona, troć. Trafiają się również inne gatunki ryb jako przyłów występujące w tym miejscu.